sun ray

Gezilecek Yerler

 

Kalkan, sınırları içinde bugüne kadar tarihi kalıntı veya tarihi eser bulunmamış olsa da, Antik Likya'nın göbeğinde oluşu ve tabii güzellikleri ile turistlerin bu yöremize ilgisini arttırmakta ve turizm merkezi olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Gezilecek pek çok yere yakınlığı avantaj sağlamakta. Bu yerlere ulaşım imkanları her yıl daha çok artmakta. Gidilecek yerin uzaklığı ve Kalkan'a gelen turistlerin ilgisine bağlı olarak artan imkanlar bugün de çeşitlilik göstermektedir. Eğer gidilecek yer 10 Km içindeyse en iyi imkan taksilerdir. Taksi şöförü ile fiyat üzerinde anlaştıktan sonra ahreket etmeniz tavsiye olunur. Şayet gideceğiniz yer 50 Km içindeyse araç kiralamanızı tavsiye ederiz. Eğer önceden haber verirseniz, size araç kiralamanızda yardımcı olabiliriz. Antalya karayolu istikameti ve güzergahı üzerindeki yerler için şehirler arası otobüsler iyi bir imkan olarak karşımıza çıkmakta. Tüm bunlara ilaveten günlük turlar ve dolmuş seferleri de imkan dahilindedir. Bölge Haritası için tıklayınız>>>

 

fethiye

Misafirlerimiz tarafından sıkça tercih edilen yerler yanda yer almakta.

Başka yerleri de burada görmek isterseniz lütfen bize yazınız, yer verelim. Veya size özel tanıtım bilgisi yollayalım. Bizim için bir zevk olacaktır.

kaputaş

Kaputaş Plajı

Kalkan'a 8 Km uzaklıkta. Turkuvaz rengindeki deniz sizleri büyüleyecek.

Devamı...

paragliding
Ölüdeniz
Ölüdeniz Fethiye'ye yakın, doyumsuz güzellikte beldelerimizden. Dünyadaki yamaç paraşütü merkezleri içinde ilk sıralara oturmuş durumda

Devamı....

fethiye
Fethiye

Kalkan'a 85 Km uzaklıkta. Kalkan'a en yakın büyük şehir.

Devamı...

göcek
Göcek
Şahane koylar ve berrak suları ile haklı üne sahip.

Devamı...

 

kayaköy
Kayaköy
Ölüdeniz'e yakın. Ölüdeniz'e giderseniz mutlaka uğrayın.

Devamı...

 

islamlar
İslamlar
Kalkan'ın dibinde bir yayla köyü. Serinliği ile gelenleri mest ediyor.

Devamı....

 

saklıkent
Saklıkent
İnanılmaz bollukta kaynayan soğuk suyu ile, 1000 M irtifaya kadar yükselen 40 Km uzunluktaki kanyonu ile, sizlere unutulmaz bir gün yaşatacak.

Devamı...

 

girmeler
Girmeler Mağarası

Tarih Öncesi çağlardan kaldığına dair kimsenin şüphesi yok. Zamanında tarih öncesi adamı mağarayı sığınmak amaçlı kullanmış olabilir, ama henüz bilinmiyor. Mağaranın iç mekanının büyüklüğünü görünce donup kalacaksınız.

Devamı....

.santa claus

Noel Baba

Herkes onu tanır. Kilisesini ve yaşadığı antik kenti görmek isterseniz yolunuzu Demre'ye çevireceksiniz.

Devamı...

kekova
Kekova
Burada eski Likyalılar'ın yaşadıkları yerler yıkılır ve sular altında kalırken yaşadıklarını hissedeceksiniz.

Devamı....

 

kaş
Kaş
Kaş Kalkan'a 27 Km. İdari olarak Kalkan Kaş'a bağlıdır. Bir zamanlar Kaş'ın bir köyü iken, şimdi Kalkan öne çıkmakta. Kaş gezisi bölgeye gelen bir ziyaretçi için ilginç olacaktır. Hemen yanıbaşındaki Yunan adası Meis''in yakınlığı sizleri şaşırtacak.

Devamı...